fbpx

Q&A

Kto pyta nie błądzi – zawsze wychodziłam z takiego założenia. Jednak bywa również tak, że w ferworze obustronnego zachwytu i perspektywy współpracy zapominamy odpowiedzieć na niektóre pytania. Zdarza się również, że podczas spotkania mówię Wam o moich zasadach i nawet gdy wtedy je przyjmujecie to często o nich zapominacie;)

Dlatego przygotowałam dla Was klasyczne Q&A – najważniejsze odpowiedzi na najczęstciej zadawane przez Was pytania. Warto się też z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o współpracy ze mną. W razie dodatkowych wątpliwości – piszcie do mnie lub dzwońcie.

1. Czy możemy liczyć na zdjęcia surowe (bez obróbki)?

Wychodzę z założenia, że jeśli wybieracie mnie jako fotografa, to podoba Wam się mój styl i fotografie, które możecie zobaczyć w galeriach. Dla mnie tworzenie zdjęcia to nie tylko wybranie dobrego kadru, ale też późniejsza praca nad obróbką wybranych kadrów. Jest to dla mnie spójna całość, kilkuetapowy proces. Dlatego nie oddaję surowych zdjęć. To tak jakbyście zamówili obraz, a potem poprosili o szkice:)

2.Czy sami wybieramy zdjęcia do obróbki?

Wybór najlepszych kadrów to również część mojej pracy. Podpisywanie umowy to dla mnie znak, że ufacie mi na tyle, że jesteście pewni mojego wyboru. Możecie być pewni, że wybiorę tylko najciekawsze kadry.

4.Ile czasu czeka się na zdjęcia?

Jeśli chodzi o reportaż weselny, to w zależności od wybranego pakietu czekacie od 70 do 120 dni. Co do mniejszych sesji: narzeczeńskich, rodzinnych, ciążowych czy biznesowych czas oczekiwania to maksymalnie 21 dni roboczych.

4.W jakim formacie są wydrukowane zdjęcia?

Oferuję Wam fotografię w dwóch podstawowych formatach: 15×21 oraz 13×18.

5.Czy sami wybieramy zdjęcia ślubne do albumu/pudełka?

Do albumu tak – macie możliwość wybranie 40 Waszych ulubionych fotografii z przygotowanej galerii, które ja wywołuje i układam w wybranym przez Was albumie. Natomiast do pudełka dorzucam 30 fotografii ode mnie – patrząc na te zdjęcia, które wybraliście do albumu, mogę wywołać te kadry, które wg mnie są ciekawe albo sprawią radość Waszym bliskim, gdy będziecie się nimi dzielić.

6.Ile czasu trwa sesja?

Bez względu na to czy umawiamy się na sesję poślubną, ciążową, narzeczeńską czy rodzinną sesja trwa ok. 3 godzin. Z doświadczenia wiem, że oswojenie się z aparatem troszkę trwa, a mnie zależy byście czyli się swobodnie. Jeśli sesja się przedłuży, nic się nie martwcie – zazwyczaj rezerwuję dla Was cały dzień!

7.Na jak długo dostaniemy dostęp do prywatnej galerii www?

Czas istnienia galerii to 3 miesiące. Po upływie kwartału galeria wygasa. W trakcie jej istnienia możecie pobrać w dwóch formatach (pełnym i do internetu).

8.Kto wybiera miejsce na sesję plenerową?

Oczywiście Wy! Z wielką przyjemnością ważne dla Was miejsca i uwiecznię je na fotografiach. Jeśli jednak nie macie pomysłu na miejsce, nic się nie martwcie – mam przygotowaną listę miejscówek, w których warto się sfotografować.