fbpx

Fotograf Joanna Figarska

Cześć!

fot. Kalina Żaczek

Cieszę się, że tu jesteś i mogę pokazać Ci zdjęcia jakie tworzę. Chętnie też opowiem Ci o tym, kim jestem.

Doświadczenie zdobywałam na przestrzeni wielu lat nie tylko fotografując, ale również organizując konkursy fotograficzne czy wernisaże – zarówno młodych fotografów, jak i swoje własne.

Co jest dla mnie jako fotografa najważniejsze?

W fotografii interesuje mnie przede wszystkim człowiek i jego relacja z drugą osobą, fotografem, przestrzenią, w której w danej chwili się znajduje. Dlatego też do swojej pracy, która jest równocześnie niesamowitą przygodą i ogromną pasją, podchodzę bardzo uważnie. Każdej parze czy rodzinie proponuję spotkanie przed sesją lub uroczystością weselną by lepiej poznać ich wyobrażenie na temat fotografii. Jestem otwarta na każdy, nawet najbardziej szalony pomysł. Ważne, żeby zdjęcia spełniały Wasze oczekiwania.

Fotografia, książki, podróże, gotowanie, rośliny i…

Fotografia to moja pasja, codzienność, ale nie tylko ona jest odpowiedzią na pytanie kim jestem. Pierwszą miłością, która wyniosła mnie wysoko ponad ziemię była i jest literatura. Proza, poezja, czasopisma – nie potrafię żyć bez słów. Jestem totalnie uzależniona od liter, zdań, opowieści pisanych. Skończyłam filologię polską, gdzie przez pięć lat bezkarnie mogłam czytać i chłonąć światy przedstawione przez autorów. Na drugim biegunie są podróże, z którymi również związana jest mocno fotografia. Nawet gdy jadę na wakacje, mam zawsze jakiś aparat przy sobie. Moje marzenie na najbliższy czas – zdecydowanie Włochy i Grecja.

Świat poznaję również przez podróże kulinarne, zawsze staram się gotować w domu jak najwięcej kolorowych dań. Łączenie pozornie sprzecznych przypraw i składników to dla mnie ogromna frajda. Mam też szczęście, ponieważ swoimi kulinarnymi smakowitościami mogę dzielić się z przyjaciółmi, bez których moja codzienność byłaby o wiele uboższa. Tak samo jak bez mojego pieska – kundelka Luny. Najmłodszą z moich pasji jest ogród, przestrzeń, do której wciąż dojrzewam i wciąż poznaję – najlepszym dowodem na to jest zastawiony kwiatami i roślinami mój mały, prywatny balkon.

Uff, to może na początek wystarczy. Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania, piszcie – chętnie poznam też Wasze pasje i marzenia.

Napisz do mnie